ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ

«Αυτοκτόνησε» η Ομόνοια, παλικαρίσιος βαθμός για ΑΣΙΛ! (φώτος/βίντεο)

Ματσάρα στο Κοινοτικό στάδιο Αραδίππου ανάμεσα στην Ομόνοια και το ΑΣΙΛ, όμως έληξε στην τελική χωρίς νικητή.

Η Ομόνοια Αραδίππου με πολύ καλή απόδοση στο πρώτο ημίχρονο προηγήθηκε με γκολ του Ούρος και στο δεύτερο ημίχρονο επίσης με τον ίδιο ποδοσφαιριστή διπλασίασε τα τέρματα της για το 2-0.

Όμως το ΑΣΙΛ έδειξε τεράστια ψυχικά αποθέματα και το 2-0 κατάφερε να το μετατρέψει σε 2-2 με γκολ πέναλτι του Ράνου και του Βαλλιάνου, ενώ στα τελευταία λεπτά η ομάδα του Αντωνίου έχασε μεγάλη ευκαιρία για την ολική ανατροπή.

Όμως το παιχνίδι έληξε ισόπαλο 2-2.

Η Ομόνοια Αραδίππου είχε φέρει το παιχνίδι στα μέτρα της όταν ήταν μπροστά με 2-0 και είχε καλή απόδοση, όμως μετά "αυτοκτόνησε" και επέτρψε στον αντίπαλο να ισοφαρίσει τον αγώνα.

Έτσι η Ομόνοια ανέβηκε στους 32 βαθμούς και ο ΑΣΙΛ στους 22.

Δείτε βίντεο της απόκρουσης του Ζαχαρουδιού στο πέναλτι που έχασε η Ομόνοια Αραδίππου αλλά και το γκολ του Ράνου.

Ομόνοια: Ρουί, Παναγή, Τρύφωνος, Χριστοφή, Τσιμοντζί, Μπέλλα, Αβραάμ, Ούρος, Τσιάμης, Καλλής, Χοβσεπιάν.

ΑΣΙΛ: Ζαχαρουδιού, Πιερή, Μούσιτς, Ράνος, Αλεξιού, Χούτρης, Βαλλιάνος, Αγαπίου, Φροξυλιάς, Τσούπρος, Νικολαίδης.