Ο ύπνος του πρώτου ημιχρόνου, το θετικό και η συνέχεια!

Θεόδωρος Τσολάκης
Γράφει ο Θεόδωρος Τσιολάκης
[email protected]

Την ήττα με 2-1 στο "Παπαδόπουλος" δέχθηκε ο Εθνικός απέναντι στην Ανόρθωση, σε ένα παιχνίδι που το πρώτο ημίχρονο κόστισε στην ομάδα του Ηλία Χαραλάμπους.

Ο Εθνικός στο πρώτο μέρος δεν παρουσιάστηκε όπως έπρεπε και δέχθηκε δύο γκολ, που πράγμα όπως φάνηκε στην τελική του στοίχησε.

Μπορεί στο δεύτερο μέρος να "ξύπνησαν" οι παίκτες του Ηλία, όμως δεν ήταν αρκετό το ένα γκολ που σημείωσαν στις καθυστερήσεις για να τους χαρίσει έστω τον ένα βαθμό.

Σίγουρα το θετικό είναι ότι η ομάδα της Άχνας έβγαλε αντίδραση απέναντι σε ένα μεγάλο αντίπαλο και το πάλεψε μέχρι και το τελευταίο λεπτό.

Από εκεί και πέρα ο Εθνικός πρέπει να γυρίσει σελίδα και να δει το επόμενο ματς απέναντι στη Δόξα, όπου εκεί η νίκη είναι μονόδρομος.