Έστειλε μηνύματα ο Εθνικός για μάχη και παραμονή!

Θεόδωρος Τσολάκης
Γράφει ο Θεόδωρος Τσιολάκης
[email protected]

Ο Εθνικός μπορεί να δέχτηκε την ήττα απέναντι στην ΑΕΛ μέσα στο "Δασάκι", όμως η εμφάνιση της ομάδας αφήνει αρκετά ικανοποιημένο τον Ηλία Χαραλάμπους.

Στο πρώτο μέρος όμως σίγουρα η εικόνα το Εθνικού δεν ήταν αυτή που έπρεπε, εντούτοις στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Χαραλάμπους κατάθεσαν ψυχή μέσα στο γήπεδο.

Από την αρχή του δευτέρου ημιχρόνου ο Εθνικός πίεσε και έχασε φάσεις για να ισοφαρίσει.

Όμως αυτό που στοίχησε ήταν το λάθος που έγινε στο δεύτερο γκολ και πήρε ακόμη ένα βήμα πίσω την ομάδα.

Παρά το γεγονός ότι ο Εθνικός έχανε με 2-0, οι παίκτες του δεν τα παράτησαν, μείωσαν και έδωσαν τα πάντα για την ισοφάριση.

Στο τέλος όμως δεν ήρθε το δεύτερο γκολ και η ισοπαλία, όμως με την εικόνα του δευτέρου ημιχρόνου ο Εθνικός έδειξε βροντερά σημάδια, ότι θα κάνει τα πάντα για την παραμονή του στην κατηγορία στα πλέι οφ.