Κλάφουριτς: «Αν φταίει κάποιος είμαι εγώ»

Θεόδωρος Τσολάκης
Γράφει ο Θεόδωρος Τσιολάκης
[email protected]

Διαβάστε τα όσα δήλωσε ο προπονητής του Εθνικού Ντιν Κλάφουριτς στη διάσκεψη τύπου μετά το τέλος του αγώνα απέναντι στην AEK.

Αρχικά ανάφερε...

«Συγχαρητήρια στον κ. Χαραλάμπους για τη νίκη. Όσα είπε είναι σωστά. Εκείνο που είπα στους παίκτες μου στο ημίχρονο είναι ότι το 2-0 μπορούσε να είναι και 0-0 και 2-2, δεν αξίζαμε να ήμασταν μπροστά με δύο γκολ. Έχω πολύ καλή γνώμη για τους παίκτες μου και αν φταίει κάποιος είμαι εγώ.

Στο δεύτερο μέρος η ΑΕΚ άλλαξε το σύστημα της, έπαιξε 3-4-3, μας αποσυντόνισε. Στα τελευταία δέκα λεπτά καταρρεύσαμε. Πιστεύω πολύ στους παίκτες μου και θα παλέψουμε μέχρι το τέλος».

Για τις αλλαγές του: «Ο Παπαγεωργίου είναι επίσης επιθετικογενής παίκτης, ο Μαρκόφσκι δεν είχε παίξει σε πολλά παιχνίδια και δεν μπορούσε να παίξει σε όλο το παιχνίδι».